Předběžný rovzvrh od řína - už se můžete přihlašovat
aktualizováno: 14.7.2017 19:34

Jogová terapie - ochutnávka nového kurzu
aktualizováno: 14.7.2017 19:33

Od října nový nádherný a příjemný kurz jogové terapie. Jestli zvažujete, zda se přihlásit, můžete přijít na některou ze tří ochutnávkových lekcí .

Úprava cen kurzů
aktualizováno: 29.6.2017 11:55

Vážení příznivci KC Palouček,

po 8 letech, kdy jsme drželi stále stejné ceny jednotlivých lekcí a permanentek, jsme se rozhodli k velmi mírné úpravě cen jógových a cvičících lekcí pro dospělé.

Od 1.7.2017 bude cena za jednotlivou lekci 120 Kč.  Cena permanentky bude 1.050,- Kč 10 lekcí a 1.500,- Kč 15 lekcí. Pokud vlastníte permanentku s neprochozenými hodinami, tak tato permanentka platí do vyčerpání, nejdéle však do konce prosince 2017. Děkujeme za pochopení. Kolektiv KC Palouček

Prázdninový rozvrh
aktualizováno: 21.6.2017 12:09

JE TO TADY ZAS, BAZÁRKOVÝ ČAS!
aktualizováno: 7.6.2017 10:34

Pilátes
aktualizováno: 3.5.2017 10:25

Ve čtvrtek 4.5.2017 odpadá dopolední cvičení Pilátes.

Newsletter
aktualizováno: 20.4.2017 12:19

Příměstské tábory Kormidlo
aktualizováno: 5.4.2017 12:09

Umělecko řemeslný příměstský tábor
aktualizováno: 5.4.2017 12:08

Pavoučci odpadají
aktualizováno: 4.4.2017 22:42

Ve středu 5.4.2017, z důvodu nemoci lektorky, odpadá dětský kurz Pavoučci. Děkujeme za pochopení.

Intuitivní kresba - termíny
aktualizováno: 1.3.2017 10:56

Dekorační velikonoční vajíčka a květy z dutinek
aktualizováno: 23.2.2017 08:30

Jarní tvoření
aktualizováno: 9.2.2017 10:47

Flow jóga pro dospělé
aktualizováno: 1.2.2017 09:59

Flow jóga pro dospělé nově od 7.2.2017 každé úterýod 14:00 hodin

Pilátes s možností hlídání dětí
aktualizováno: 13.12.2016 11:47

Od 12.1.2017 otevíráme nový kurz Pilátes, s možností hlídání dětí. Na kurz si je nutné rezervovat místo jak pro sebe, tak případně pro své dítko!!!!!!

Odpolední a dopolední přípravka do školky
aktualizováno: 19.10.2016 10:40

Přílohy:
 • 58073174220dc
 

Intuitivní kresba
aktualizováno: 18.10.2016 11:21

Workshop kresby
aktualizováno: 18.10.2016 11:20

Putovní bazárek
aktualizováno: 12.10.2016 11:20

Oblíbený "Putovní bazárek" opět funguje. Přijďte si i vy vybrat nějaký módní kousek do svého šatníku.

Večerní Osho meditace
aktualizováno: 14.9.2016 12:06

Mohendžorádo
aktualizováno: 14.9.2016 12:04

Tai-chi
aktualizováno: 14.9.2016 12:03

Dobrodružství v kuchyni: Děti vaří samy
aktualizováno: 8.10.2015 09:16

Nová dětská kuchařka. Pokud hledáte dárek pro děti, který pak pomůže i vám :-))) , zastavte se.  Otevřeno: po,ut, st dopoledne, po, st, čt 16-19 , jindy v době kurzů.

Co nakoupíte v našem obchůdku
aktualizováno: 5.5.2015 10:14

 

Náš obchůdek nabízí výrobky pro AROMATERAPII, FYTOTERAPII a BIO KOSMETIKU. Pořídíte tak kompletní aromaterapeutickou řadu vůní v rozprašovači od Hanna Maria, kapky a spreje Bachových esencí a spoustu skvělých produktů od firmy BIOFLORAL. Též krásné autorské zápisníky Kláry Horadové.

Pro děti nabízíme skvělé hračky, které si děti mohou, třeba za pomoci rodičů vyrobit. Jedná se o kompletní sady pro výrobu maňásků, plyšáčků...... .

Obchůdek
aktualizováno: 21.4.2015 12:03

Do našeho miniobchůdku jsme pro  Vás nově naskladnili tvořivé hračky. Vyrobte si se svým dítkem maňásky nebo plyšáčky, originální přání či veselý barevný košíček.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bachovy esence, jak nám mohou pomoci
aktualizováno: 18.2.2015 09:23

Bachovy květové esence představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu tělu a celému bytí. Bachovy květové esence obsahují 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která se skládá z pěti Bachových květových esencí .Tu si jako jedinou hotovou můžete u nás v obchůdku koupit hotovou, hodí se výborně jako základní výbava lékárničky. Můžete ji použít při návštěvě zubaře, při náhlých událostech, úrazech dětí apod., ostatní směsi se míchají na míru dle konkrétní potřeby.

Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Celý život proto strávil hledáním jednoduchého a bezpečného systému léčení, o němž byl přesvědčený, že existuje. To se mu nakonec podařilo. Opustil svou lukrativní lékařskou praxi a celou ortodoxní medicínu a poslední roky svého života strávil léčením svých pacientů pouze za pomocí svých esencí. (Je však nutné zdůraznit, že esence nenahrazují lékařskou péči - ovšem mohou ji krásně podporovat a ovlivněním naší psychiky urychlit uzdravování.)

Bachovy květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce - např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Bachova květová terapie velmi účinně funguje i při ladění potíží a nemocí zvířat, ta jsou na ně velmi senzitivní a můžete jim touto cestou jemně pomoci při zdravotních i jiných potížích (ustrašenost apod.)

 

Pro namíchání lahvičky na míru můžete kontaktovat Gabrielu Martišovou Bakovou (www.zivotJEskvely.cz)

Podnikání jako způsob integrace žen na trhu práce
aktualizováno: 6.2.2015 11:07

Návrat maminek do práce po mateřské dovolení, kloubení pracovních povinností s péčí o děti....to je téma, které v našem centru už řadu let potkáváme den za dnem. A není to téma příliš veselé, spíše je to o každodenním boji s realitou.V průběhu let na našich nejrůznějších kurzech a v kavárně velmi často probíhal jakýsi neformální "networking-síťování" žen, vzájemná podpora při úvahách o různých projektech apod.

No a tak nás napadlo, dát tomuto procesu trošku formálnější "kabát" . Za dobu tohoto "neformálního" fungování už známe několik žen, kterým takové prostředí a vzájemná pomoc a podpora pomohla změnit své životní poslání, a rozjet různé projekty.

Věříme, že vytvořením formálního prostoru se nám podaří motivovat ženy k reintegraci na trh práce formou samostatného podnikání a poskytnout jim v tom podporu. Ženy jsou často díky rodinným povinnostem izolovány od pracovního prostředí, což vede k oslabení pracovních návyků, dovedností a někdy i ke ztrátě sebedůvěry. Řada zaměstnavatelů nerealizuje kroky, které by soulad rodinného a pracovního života zlepšovaly. Mladé ženy, které vlastní rodinu plánují a ženy pečující o děti mají časté problémy s uplatněním. Pro velkou část žen v této situaci může přitom samostatné podnikání se svou značnou časovou flexibilitou představovat efektivní řešení. Jejímu většímu užití brání rozšířené stereotypy spojené s postavením žen ve společnosti, které se nezdají být s podnikáním slučitelné.

 

Nebojte se a přijďte se mezi nás podívat, dát si kafe a "síťovat" , sdílet své obavy, záměry a určitě odjedete s pocitem podpory i spoustou rad a tipů jak na to.

Přílohy:
 • 54d49264e51ba
 

Kineziologie místo léků
aktualizováno: 16.1.2015 11:01

Většina našich psychických i fyzických potíží je spojena s našimi emocemi. Většina našich potíží nám ukazuje, že pot?ebujeme v našem životě něco změnit, nějaké podvědomé vzorce chování, postoje životní situace. Ne vždy si všechny souvislosti jsme schopni uv?domit na logické úrovni a tady je kineziologický test velkým pomocníkem.

Pracuje se svaly klienta,  Mozek je řídící centrála v našem těle, do které se sbíhají všechny informace. To znamená, že při testování svalu testuji nepřímo i mozek. Každý zná situace, kdy se cítí šťastný a jeho tělo je silné a pevné, nebo naopak , když vám n?kdo oznámí špatnou zprávu, jste ve stresu apod., i vaše tělo zeslábne. To je podstata kineziologického testu.

Podle získaných odpovědí svalu jemným testováním na rukou určujeme další průběh odblokování. Vhodnou korekcí lze odstranit emocionální i fyzický blok a tělo je schopné zapojit samoléčebné mechanizmy.

Kineziolog pracuje na problému v současnosti i minulosti. Prochází tak celým životem a hledá negativní emoce které souvisejí s problémem. Často se odhalí pravdy z dětství nebo prenatálního období, které si ani nemůžeme uvědomit. Jindy to jsou záležitosti, které si neradi přiznáváme. Je už na nás, zda jsme ochotni přijmout své nedostatky a pracovat na jejich odstranění. Tato metoda nám umožní lépe poznat sebe sama, porozumět svým citům a chování.. Někdy stačí opravdu málo, abychom se opět zbavili obtíží a znovu objevili své možnosti nebo schopnosti.

Je možné tímto způsobem řešit téměř vše od rýmy, přes alergie, deprese, opakující se problémy ve vztazích, nadváhu , ale velmi dob?e i hyperaktivitu a jiné projevy u dětí.

 

ing. Gabriela Martišová Baková

www.motylikridla.cz

Aktuality
 • Provoz o prázdninách

  zastihnete nás na e-mailu, občas i na telefonu, prosíme o trpělivost.Můžete se přihlašovat na kurzy a lekce. O prázdninách běží 2 jogové lekce, info přímo u lektorek (viz. prázdninový rozvrh), a také si můžete vybrat z příměstských táborů.

 • Lektorka pro dopoledne bez rodičů

  Jste na mateřské, máte ráda děti a ráda pro ně vymýšlíte aktivity? Nabíjí Vás práce s nimi a ráda byste více do světa? Pak jste to možná vy koho hledáme jako lektorku pro čtvrteční Dopoledne bez rodičů !

 • Úklid

  Jednou týdně kompletní důkladný úklid našich prostor, zabere cca 2 hodinky času. Malý přivýdělek, vhodné např. pro studentu nebo maminku na mateřské, ideálně místní.

 • Hledáme lekorky pro dětské kroužky

  máte-li zájem pracovat s malými dětmi, hledáme lektorky pro dětské kroužky - pohybové, hudební ....

Nepřehlédněte
Spojte se s námi
Novinky emailem
Přejete si zasílat naše novinky pravidelně na váš email?